Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra otevřelo již druhý obchod se zajištěnou elektronikou

Ministerstvo vnitra otevřelo dnes, 9. listopadu 2018, v Praze Na Perštýně 346/9 další obchod s elektronikou zajištěnou v trestním řízení. Obchod bude fungovat především jako výdejní a expediční místo, neboť většina věcí se draží na veřejném aukčním portálu Aukro.cz. 

Otevření obchodu v Praze je dalším krokem, který Ministerstvo vnitra učinilo v souvislosti s prodejem majetku zajištěného v trestním řízení. „Prodej zajištěného majetku je výhodný pro všechny. Při odsouzení obviněného získají oběti díky jeho včasnému prodeji větší odškodnění. Naopak pokud je obviněný zproštěn viny, dostane zpět částku odpovídající ceně majetku v době zajištění. Majetek tak neztrácí na své hodnotě,“ zdůraznil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). V prodejně se veřejnost dozví o nabídce zajištěného majetku k prodeji i o samotných způsobech prodeje. Zájemce se do obchodu může nejprve na dražené věci přijít podívat a posléze si je tu po zaplacení i vyzvednout. Levnější položky se budou v obchodě prodávat rovnou. Elektrozařízení jsou prověřená a procházejí důkladnou policejní kontrolou, prodejní cenu určuje znalec.

Prodej zajištěného majetku
Správa zajištěného majetku je pro stát velkou zátěží. Je potřeba vynakládat prostředky na jeho skladování i na údržbu. Změna zákona v roce 2015 umožnila prodej zboží, které ztrácí rychle na hodnotě. Díky tomu mohlo v roce 2017 Ministerstvo vnitra zřídit Centrum zajištěných aktiv, které má správu a prodej zajištěného majetku na starosti. „Je skvělé, že na rozdíl od minulosti dnes správu majetku řešíme koncepčně. Jsem rád, že se nám podařilo výrazně snížit administrativní zátěž policistů, kteří se tak nemusejí dennodenně starat o desítky zajištěných vozidel a hromadu elektroniky,“ doplnil ministr vnitra.

V první fázi začalo Ministerstvo vnitra úspěšně prodávat automobily. Během pilotního projektu v roce 2016 se podařilo prodat 18 vozů za téměř 3 miliony korun, v roce 2017 už šlo o 53 vozů a 109 kusů drobného majetku za 11,8 milionů korun a v letošním roce o 61 zajištěných vozidel a 684 kusů drobného majetku za 12,6 milionů korun.  

Více informací o nabídce zajištěného majetku najdete na stránce www.cenza.cz či na facebooku https://www.facebook.com/cenza.cz.
To, jak to celé funguje, vysvětlí video https://www.youtube.com/watch?v=ssHZTXXh-wc.


Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem