Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra po jednání s odbory bezpečnostních sborů: Dobré pracovní podmínky zaměstnanců jsou mojí naprostou prioritou

Zvýšení rizikového příplatku a tarifů, podoba zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, navýšení služebních míst nebo stravné. To byla hlavní témata, o kterých dnes, ve středu 5. září, jednal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s předsedy odborových organizací bezpečnostních sborů. 

Ministerstvo vnitra bere odbory jako přirozené partnery při komunikaci se zaměstnanci, konkrétně odbory bezpečnostních sborů přímo zastupují desítky tisíc policistů, hasičů a občanských zaměstnanců. „Dohoda o růstu platů byla možná i díky dobré spolupráci s odbory. Chci ocenit jejich konstruktivní a seriózní přístup. Dobře zaplacení policisté a hasiči jsou základ naší bezpečnosti. To je společný cíl odborů a mě jako ministra,“ uvedl po schůzce ministr vnitra Jan Hamáček. Zástupce odborů také ujistil, že díky dohodě ve vládě se platy příslušníků od příštího roku navýší v objemu o 8 %, 2 % z toho půjdou do tarifů a 6 % do rizikového příplatku. „V reálu to znamená, že by si každý člen bezpečnostního sboru měl polepšit přibližně o 2,5 až 3 tisíce korun,“ doplnil.

Prioritou ministra vnitra nadále zůstává zlepšení podmínek pro policisty a hasiče tak, aby k těmto sborům přicházeli další kvalitní profesionálové. Do budoucna je potřeba řešit platové ohodnocení občanských zaměstnanců v bezpečnostních sborech a případnou novelizaci zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů.

Marika Vitnerová
pověřená řízením odboru tisku a PR

 

vytisknout  e-mailem