Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kriminalitu cizinců v Mladé Boleslavi nově řeší také společné policejní hlídky

Společné policejní hlídky s příslušníky policejních sborů Slovenska a Polska od dneška, 3. září 2018, pomáhají v Mladé Boleslavi řešit zvýšenou kriminalitu cizinců v souvislosti s vyšším počtem cizinců pracujících v průmyslové zóně na Mladoboleslavsku. Policie také zintenzivnila kontroly v ubytovnách. 

Kriminalitu cizinců v Mladé Boleslavi řeší v ulicích nově dva policisté ze Slovenska a dva z Polska. Pilotní projekt společných hlídek pod vedením českých policistů bude zatím trvat jeden měsíc. Cílem pobytu slovenských a polských policistů bude aktivní pomoc při udržování veřejného pořádku a bezpečnosti. Zatímco celková kriminalita v Mladé Boleslavi klesá, kriminalita cizinců bohužel roste. „Jsem rád, že se nám společné hlídky v Mladé Boleslavi podařilo prosadit. Se společnými hlídkami u nás či v zahraničí máme vynikající zkušenosti, takže věřím, že i občané Mladé Boleslavi jejich přínos ocení a poznají i v ulicích,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).  

Zahraniční policisté sice nebudou mít přímo žádné pravomoci, jejich působení však bude mít mj. výrazný preventivní účinek. Kriminalita cizinců v Mladé Boleslavi totiž hlavně v letošním roce skokově vzrostla, podíl cizinců na celkové kriminalitě oproti loňsku vzrostl ze 16 na 26 %. Na násilné kriminalitě nebo na přestupcích proti majetku se letos cizinci podílejí dokonce z celé poloviny.
Slovenští a polští policisté se proto budou účastnit kontrolování totožnosti cizinců a kontroly přepravovaných věcí, budou pomáhat při řešení přestupků a trestných činů i s kontrolami ubytoven a kromě státní policie budou také spolupracovat s městskou policií.

Vyšší rizikový příplatek
Současně policie ve spolupráci s inspektoráty práce zvýšila v Mladé Boleslavi od minulého týdne intenzitu kontrol v ubytovnách a obchodních centrech, tedy v nejvíce problémových místech. Kromě toho se také podařilo zajistit lepší finanční ocenění pro mladoboleslavské policisty, kterým se kvůli službě ve ztížených podmínkách zvýší od ledna 2019 tzv. rizikový příplatek o více než 4000 Kč.
Policie také posiluje pracoviště cizinecké policie v Mladé Boleslavi o policisty, kteří budou řešit pouze pobytovou agendu.
 


Marika Vitnerová
pověřená řízením odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem