Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministři vnitra v Innsbrucku jednali o řešení migrace

První náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jiří Nováček se dnes, 12. července 2018, zúčastnil neformálního setkání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci v Innsbrucku. Ministři se shodli na důsledné ochraně vnějších hranic Evropské unie a na dalším posílení spolupráce se třetími zeměmi. Cílem opatření je zastavit nelegální migraci do Evropy. 

Propojení diskuse o ochraně vnější hranice s posilováním azylového systému EU má z pohledu České republiky naprosto zásadní a nenahraditelný význam. Česká republika dlouhodobě považuje ochranu vnější hranice EU za jeden z hlavních faktorů pro posílení bezpečnosti a migračního systému na úrovni EU. Klíčové bude i prohloubení spolupráce s třetími zeměmi tak, aby se efektivně realizovala návratová politika. „Ochrana hranic, návratová politika a vytváření krizi odolného systému na úrovni EU se bez řádné spolupráce s našimi partnery zkrátka neobejdou,“ uvedl náměstek ministra vnitra Jiří Nováček.„Musíme africké státy motivovat, bez dohody s africkými zeměmi se středomořská trasa neuzavře,“ dodal. Podle něj byla mezi členy EU vidět silná vůle po společném řešení, které by nebylo zatížené automatickým relokačním mechanismem.

Vedle ochrany vnějších hranic členské státy jednaly o posílení pozice pohraniční a pobřežní stráže zejména ve vztahu k třetím státům a její aktivní pomoc na návratech.


Marika Vitnerová
pověřena řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem