Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Thajsko zatím nevyužije nabídky ČR na pomoc při záchraně thajských chlapců ze zatopené jeskyně

Čeští hasičští experti, kteří odcestovali v minulých dnech na základě rozhodnutí ministra vnitra a úřadujícího ministra zahraničních věcí Jana Hamáčka na sever Thajska, zhodnotili přímo na místě situaci a ve spolupráci s českou ambasádou navrhli thajské straně konkrétní pomoc při záchraně zatopených thajských chlapců a jejich trenéra. ČR thajským úřadům nabídla, že na místo dopraví vhodná čerpadla s příslušenstvím včetně obsluhy. Pomoc thajské vládě nabídl již v minulých dnech premiér ČR Andrej Babiš. 

 

Thajská strana nicméně zástupce z české ambasády dnes informovala, že pomoc z ČR zatím nevyužije. Příslušníci Hasičského záchranného sboru ČR na místě však zůstávají a budou i nadále pomáhat při přípravě na vyproštění fotbalového týmu z jeskyně.

„Na žádost thajských úřadů zůstáváme v pohotovosti. Všem záchranářům na místě držíme palce při dnešní akci na záchranu kluků. Věříme, že naše pomoc již nebude v příštích dnech potřeba. Každopádně ale zůstaneme v pohotovostním režimu a budeme, v případě potřeby, nadále připraveni prakticky ihned letecky dopravit čerpadla a další vybavení na místo,” upřesnil ministr Jan Hamáček.

Marika Vitnerová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem