Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra jednal s policejním prezidentem a generálním ředitelem HZS ČR

Ministr vnitra Jan Hamáček se dnes, 29. června 2018, sešel s policejním prezidentem genmjr. Tomášem Tuhým i generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Drahoslavem Rybou. Hlavními tématy úvodního jednání byla bezpečnost, další rozvoj obou sborů, personální situace a zlepšování pracovních podmínek policistů a hasičů. 

"Zajištění bezpečnosti je naší hlavní prioritou. Z tohoto důvodu jsem se už dnes zajímal o to, v jakém stavu oba bezpečnostní sbory jsou. Jsme jednou z nejbezpečnějších zemí, ve které i díky dobré práci policistů několik let po sobě klesá kriminalita. Stejně tak hasiči, včetně těch dobrovolných, mají díky své profesionalitě mezi lidmi velkou důvěru," uvedl k setkání ministr vnitra Jan Hamáček. Doplnil, že se zasadí o nastavení takových podmínek, abychom i nadále zůstali bezpečnou zemí s kvalitními bezpečnostními sbory se stabilní personální situací, které mají možnost dále se zlepšovat a rozvíjet. Mezi ně počítá i rychlé vyřešení stravného pro policisty či zajištění potřebného vybavení pro hasiče.

Spolu s policejním prezidentem ministr řešil situaci v Národní centrále proti organizovanému zločinu. Genmjr. Tuhý pana ministra ujistil, že odchod plk. Michala Mazánka z čela centrály nebude mít na fungování útvaru vliv a vedení policie vypíše co nejdříve výběrové řízení na tuto pozici.

Jan Hamáček také oba vedoucí zástupce bezpečnostních sborů informoval, že se plánuje pravidelně setkávat jak s vedením obou sborů, tak s jejich příslušníky. Podrobné priority a záměry resortu včetně Policie ČR a HZS ČR představí ministr vnitra do několika týdnů na tiskové konferenci.

  

Marika Vitnerová
pověřená řízením odboru tisku a public relations​

  

Odkazy do noveho okna

Foto-JH_a_TT.jpg

Foto-JH_a_TT.jpg 

Detailní náhled

Foto-JH_a_DR.jpg

Foto-JH_a_DR.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem