Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Praze se sešli akademici a odborníci na bezpečnostní výzkum

V reprezentativních prostorech Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze se dne 10. května 2018 uskutečnil seminář a kulatý stůl s názvem Příležitosti vzájemné spolupráce v oblasti aplikovaného bezpečnostního výzkumu. 

Akci zahájil a přítomné hosty přivítal ředitel odboru bezpečnostního vý­zkumu a policejního vzdělávání Ministerstva vni­tra Petr Novák a místopředseda Akademie věd ČR Jan Řídký.

Cílem této akce bylo účastníky seznámit se současnými i plánovanými aktivitami v oblasti podpory bezpečnostního výzkumu, dále prohloubit vzájemnou spolupráci a komunikaci mezi výzkumnou a aplikační sférou. Tato aktivita mimo jiné vychází z Meziresortní koncepce podpory bezpečnostního výzkumu ČR 2017-2023 s výhledem do roku 2030, která byla schválena Usnesením vlády České republiky ze dne 10. července 2017 č. 509.

Následující kulatý stůl pak přispěl ke zvýšení povědomí o výzkumných potřebách koncových uživatelů v oblasti bezpečnostního výzkumu a o výzkumných možnostech ze strany Akademie věd ČR. Během diskuze zazněly užitečné poznatky a zkušenosti z praxe.

Na závěr celé akce přítomní účastníci vyjádřili shodný názor, že důležitou součástí úspěšného naplnění diskutovaných témat je zlepšení vzájemné spolupráce a komunikace mezi zúčastněnými stranami.

Seminář a kulatý stůl oslovil řadu subjektů participujících na bezpečnostním výzkumu a přispěl tak k naplnění hlavního cíle, kterým je zvýšení ochrany obyvatel České republiky.

  

vytisknout  e-mailem