Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

WiFi4EU spouští registrace pro financování bezplatných bezdrátových internetových hotspotů ve veřejných prostorách z prostředků EU

Iniciativa WiFi4EU pomůže orgánům veřejného sektoru nabídnout vysokorychlostní připojení k internetu pro místní komunity v centrech veřejného života (veřejných prostorách, veřejných budovách, knihovnách, zdravotnických zařízeních apod.), které bude zdarma a bez diskriminačních podmínek. To má přispět k pokrytí a digitálnímu začlenění i v odlehlých oblastech, posílení mobility a podpoře využití digitálních služeb veřejného sektoru. 

Obce mohou použít poukázky WiFi4EU na nákup a instalaci wifi zařízení (bezdrátových přístupových bodů) v centrech místního veřejného života, která si zvolí. Náklady na údržbu sítí ponesou obce. Do roku 2020 bude k dispozici z rozpočtu EU 120 milionů EUR na financování zařízení pro bezplatné veřejné wifi služby až v 8000 obcí ve všech členských státech a také v Norsku a na Islandu.

Jak o poukázku WiFi4EU žádat?

  • Fáze registrací: Od 20. března 2018 by se obce měly registrovat na portálu WiFi4EU;

  • Fáze podávání žádostí: První výzva bude vyhlášena v polovině května 2018 a registrované obce mohou požádat o jednu z 1 000 poukázek WiFi4EU první série (každá bude na 15 000 EUR). Poukázky budou rozdělovány podle zásady „kdo dřív přijde, bude dřív na řadě“.

  • Fáze přidělení: Komise vyhlásí 1 000 obcí, které obdrží finanční prostředky z první výzvy, přičemž zajistí jejich zeměpisnou vyváženost. Každá zúčastněná země obdrží alespoň 15 poukázek.
     

V příštích dvou letech budou vyhlášeny další čtyři výzvy WiFi4EU.

Pro více informací sledujte stránky MV k programům EU - CEF.

  

vytisknout  e-mailem