Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Spuštěna nová verze Portálu veřejné správy

Ministerstvo vnitra 3. ledna 2018 spustilo novou verzi Portálu veřejné správy. 

Nová verze portálu (www.gov.cz) je postavena tak, aby odpovídala aktuálním uživatelským nárokům na přehlednost a intuitivní ovládání, nově je portál také upraven pro zobrazení na různých druzích zařízení včetně mobilních telefonů. Dnes publikovaná verze je zatím první etapou v budování nového portálu, která splňuje všechny legislativní požadavky. Obsah portálu bude v dalších etapách postupně doplňován tak, aby z něj postupně vzniklo místo, kde každý jednoduše najde všechny potřebné informace, které se týkají veřejné správy, a řadu záležitostí zde přímo vyřídí díky online aplikacím, které zde budou k dispozici.

„Naší prioritou při tvorbě nového portálu byla zejména uživatelská přívětivost a funkční vyhledávání s výsledky v logických tematických oblastech. Při tvorbě architektury jsme se inspirovali hlavně ve Velké Británii, celé řešení je postavené na platformě open source, což nám umožní jednoduše přidávat další celky a funkcionality,“ popsal okolnosti vzniku nového portálu ředitel odboru eGovernment Roman Vrba.

Součástí portálu bude od 1. července také aktivní profil každého uživatele, který se k portálu přihlásí pomocí nového občanského průkazu s čipem nebo datové schránky. Každý zde bude mít přehled o všech údajích, které jsou o něm vedeny v systémech veřejné správy, bude moci sledovat stav svých podání, mít přístup k datové schránce a ke všem dokumentům, ale třeba i možnost online zaplatit například správní poplatky.


Marika Vitnerová
pověřena řízením odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem