Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na Ministerstvu vnitra se uskutečnil seminář ke kyberbezpečnosti

Na Ministerstvu vnitra se dnes, ve středu 6. prosince 2017, uskutečnil seminář Kyberbezpečnost pro volební týmy prezidentských kandidátů. Členy volebních štábů odpovědných za kyberbezpečnost školili odborníci ze společností Facebook a Google a Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). 

Aktivity zaměřené na posílení kyberbezpečnosti a odolnosti vůči dezinformacím vycházejí ze závěrů Auditu národní bezpečnosti. Součástí školení NÚKIB bylo představení incidentů ze zahraničí, které cílily na volební procesy, praktické rady na uživatelské úrovni a doporučení týkající se možných phishingových útoků a ransomwaru,

Zástupci společnosti Google účastníkům školení představili vlastní bezplatné zabezpečovací nástroje, jako je Password Alert, zaměřený proti phishingu, dvoufázovou autentifikaci, která pomáhá zabránit neoprávněnému přístupu k účtu, či Project Shield, určený proti DDoS útokům. Školení je součástí iniciativy Protect Your Election.

Specialisté společnosti Facebook svou přednášku zaměřili na způsob, jak vést volební aktivity na sociální síti Facebook co nejbezpečněji. Součástí byly konkrétní tipy na vedení facebookových stránek politických představitelů s doporučeními, jak těmto účtům zajistit maximální bezpečnost.

Další z řady
Školení bylo dalším z řady kroků, které Ministerstvo vnitra podniká k posílení  bezpečnosti voleb. Kromě činnosti expertní skupiny na ochranu voleb pořádalo Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ve spolupráci s experty z NÚKIB a ze společností Google a Facebook podobně zaměřené školení v minulosti také pro politické strany před sněmovními volbami.

  

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

  

vytisknout  e-mailem