Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prohlášení ministra vnitra k rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu

Vždycky jsem stál na straně občanů, a tedy zákazníků České pošty, a proto rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu vnímám jako zcela absurdní. 

Úřad rozhodl, že neposkytne České poště poštovní licenci na roky 2018–2022. Požaduje po České poště, aby do cen zahrnula navíc položky související se základními službami, jako je např. udržení pobočkové sítě či doručování zásilek do druhého pracovního dne. Ty už jsou ale na základě poštovního zákona hrazeny státem. Česká pošta rozhodně nebude tahat z kapes daňových poplatníků peníze navíc. Požadavky ČTÚ by vedly k dramatickému zvýšení cen služeb. Záleží mi na stabilitě České pošty i s ohledem na to, že se jedná o jednoho z největších zaměstnavatelů v zemi. ČTÚ i přes neudělení licence chce České poště z moci úřední nařídit, aby poštovní služby v následujícím období zajišťovala.

Požádal jsem vedení České pošty, aby v této věci využilo všechny dostupné prostředky. Zároveň požádám předsedu vlády o zařazení tohoto bodu na nejbližší jednání vlády. Chtěl bych občany ujistit, že stávající situace rozhodně tímto neovlivní dostupnost služeb České pošty.


Milan Chovanec
ministr vnitra 

vytisknout  e-mailem