Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Živý přenos z konference Navigace světem úřadů

Ojedinělou příležitost zorientovat se na poli eGovernmentu a dozvědět se novinky o postupu digitalizace státní správy budou mít státní úředníci, starostové či tajemníci obcí ve čtvrtek 2. listopadu 2017 na pražském Žofíně. Ministerstva společně s Národní agenturou pro komunikační a informační technologie (NAKIT) zde pořádají konferenci SNADNÁ NAVIGACE SVĚTEM ÚŘADŮ. Zaměstnanci veřejné správy mají na konferenci vstup zdarma. Konferenci bude možné sledovat i v přímém přenosu přes internet. 

Konference Snadná navigace světem úřadů je vůbec první podobnou akcí, kterou organizuje veřejná správa pro veřejnou správu.

Na organizaci konference se podílí ministerstva vnitra, financí, práce a sociálních věcí, průmyslu a obchodu, zemědělství, ministerstvo pro místní rozvoj, Úřad vlády ČR a státní agentura NAKIT. Program nabídne celkem sedm tematických bloků, které povedou přední specialisté z ministerstev, krajských a městských úřadů, NAKITu či advokátních kanceláří. Jeden z bloků bude věnován také zkušenostem ze zahraničí a vystoupí v něm zástupci Velké Británie, Estonska nebo Dánska v České republice.Na této konferenci se nám podařilo shromáždit ty, kteří vymýšlejí a uvádějí v život nové služby a technologická řešení, i ty, kdo je musí používat nebo je v konečném důsledku nabízejí občanům, tedy zákazníkům. A těch novinek, o kterých je třeba mluvit, například souvisejících s elektronickou identifikací nebo službami vytvářejícími důvěru, je mnoho. Není lehké se ve všem hned zorientovat, vysvětluje důvody pro uspořádání konference Jaroslav Strouhal, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií.

Jednotlivé tematické bloky konference budou pokrývat i problematiku elektronické identity, nařízení GDPR, představení nového portálu občana, eSlužby a komplexní pohled na eFakturaci a budoucnost ICT veřejné správy. Tato konference umožní zástupcům ministerstev, krajů, měst a obcí blíže pochopit, jak postupující digitalizace veřejné správy usnadní poskytování služeb státu občanům," uzavírá ředitel NAKIT Alan Ilczyszyn.

Živý přenos zde: https://www.youtube.com/watch?v=FJZLZfPx4Vg

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR

 

vytisknout  e-mailem