Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Uvádíme na pravou míru informace médií ke ztraceným tiskopisům voličských průkazů

Dovolujeme si uvést na pravou míru informace, které se objevují v médiích ohledně ztracených tiskopisů voličských průkazů. Přehled uvedený na webových stránkách Ministerstva vnitra obsahuje čísla tiskopisů voličských průkazů od roku 2014, kdy byly zavedeny jednotné tiskopisy s ochrannými prvky proti padělání. V seznamu jsou tak uvedena čísla všech tiskopisů voličských průkazů, jejichž ztrátu nebo odcizení obecní úřady Ministerstvu vnitra od roku 2014 v souladu s metodikou nahlásily. 

Mezi těmito tiskopisy voličských průkazů jsou navíc v celé řadě případů zahrnuty ty, které byly omylem na obci skartovány. Ztracené tiskopisy nebyly vyplněné a opatřené úředním razítkem. Jsou tedy neplatné a nelze je použít jako voličský průkaz. V případě padělání razítka se státním znakem by se jednalo o trestný čin.

Ministerstvo vnitra dnes znovu upozorní krajské úřady na existující přehled ztracených tiskopisů a poskytne jim informace, jak mohou obce postupovat v případě pochybností o pravosti voličského průkazu. Okrskové volební komise tak budou mít všechny potřebné informace k dispozici.  

Zdůrazňujeme, že v žádném případě nedochází k hromadným ztrátám hotových voličských průkazů, na základě kterých by voliči mohli hlasovat. Ztracené tiskopisy nemají všechny náležitosti a nelze je jako voličský průkaz použít.Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem