Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zástupci Ministerstva vnitra navštívili Jordánsko

Ve dnech 25. – 28. září 2017 navštívila Jordánsko náměstkyně ministra vnitra Monika Pálková. Ministerstvo vnitra prostřednictvím dvou úspěšných programů v Jordánsku realizuje řadu aktivit, konkrétně jde o zdravotně humanitární program MEDEVAC a Program MV na asistenci uprchlíkům v regionech původu a prevenci velkých migračních pohybů. Oba tyto programy cílí své aktivity na pomoc syrským uprchlíkům v Jordánsku formou finanční podpory a zdravotně humanitární pomoci. 

Delegace MV navštívila uprchlický tábor v Zaatarí, kam v roce 2015 mířila pomoc v rámci Programu MV na asistenci uprchlíkům ve formě peněžního daru pro UNHCR ve výši 45 milionů korun na zavedení elektrické sítě. V současné době žije v tomto uprchlickém táboře téměř 80 tisíc syrských uprchlíků a díky zavedení kapacitně odpovídající elektrické sítě bylo možné zajistit jeho obyvatelům přístup k elektřině minimálně na 8 hodin denně. V roce 2016 a v letošním roce bylo v rámci Programu MV na asistenci uprchlíkům poskytnuta finanční podpora na vybudování ubytovacích zařízení a potřebné infrastruktury v uprchlickém táboře Al-Azraq ve výši 80 milionů korun. Dalších 10 milionů korun jsme poskytli na projekt jordánského Ministerstva vnitra na posílení národních kapacit v oblasti pomoci uprchlíkům. Česká republika tak celkem od roku 2015 poskytla Jordánsku v rámci Programu MV na asistenci uprchlíkům již 135 milionů korun.
 
Zástupci Ministerstva vnitra se během návštěvy Jordánska sešli se dvěma lékařskými týmy z českých nemocnic (tým plastické chirurgie z Nemocnice Na Bulovce a traumatologové z FN Olomouc), které v rámci zdravotně humanitárního programu MEDEVAC poskytovaly odbornou lékařskou péči syrským uprchlíkům a sociálně slabým jordánským občanům ve dvou místních nemocnicích. Pro Syřany žijící v Jordánsku je dostupnost kvalitní lékařské péče velice omezená, zejména z finančních důvodů, proto se program MEDEVAC zaměřuje na pomoc právě jim. 
 
Program MEDEVAC koordinuje vysílání lékařských týmů z českých fakultních nemocnic do Jordánska již od roku 2013, ve specializacích jako je traumatologie, ortopedie, plastická a rekonstrukční chirurgie, oftalmologie či dětské kardiochirurgie. Lékařská péče je syrským uprchlíkům poskytována zdarma a je zajištěna i následná pooperační péče. Za dobu realizace tohoto programu v Jordánsku (2013-2017) bylo odoperováno celkem 1420 pacientů 34 lékařskými týmy.

Odkazy do noveho okna

Jord_0154.JPG

Jord_0154.JPG 

Detailní náhled

Jord_0188.JPG

Jord_0188.JPG 

Detailní náhled

Jord_0189.JPG

Jord_0189.JPG 

Detailní náhled

Jord_0201.JPG

Jord_0201.JPG 

Detailní náhled

Jord_0215.JPG

Jord_0215.JPG 

Detailní náhled

Jord_0556.JPG

Jord_0556.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem