Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

FOR ARCH 2017 na výstavišti v pražských Letňanech za účasti resortu Ministerstva vnitra ČR

Návštěvníkům budou k dispozici nejnovější bezpečnostní trendy a řešení zabezpečení domů a bytů Prezentovat se bude i problematika „Bezpečných škol“. 

Letošní mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH nabídne novinku pro investory, developery a zástupce samospráv. Zástupci jednotlivých sektorů se budou moci seznámit s nejnovějšími technologickými trendy a produkty na jednodenním TECHNOLOGICKÉM FÓRU. Letos bude tato unikátní konference zaměřená na novelu stavebního zákona, chytré budovy a města, včetně problematiky získání odpovídajících dotačních titulů. Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na nový obor zaměřený na aktuální trendy a technologie v oblasti zabezpečovací techniky, systémů ochrany budov, bezpečnostních služeb a kybernetické ochrany.

Záštitu nad veletrhem poskytli ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Policie České republiky generálmajor Mgr. Bc.  Tomáš Tuhý.

Odborníci z Ministerstva vnitra a Policie ČR se aktivně zúčastní samotného veletrhu i doprovodného programu. V rámci poradenského centra, budou návštěvníkům podávat relevantní, praxí odzkoušené informace a rady z oblasti ochrany majetku a osob. Ve spolupráci s Cechem mechanických zámkových systémů ČR budou prezentovat preventivní projekt „Bezpečná země“, který společně realizují již několik let.

Bezpečnostní prvky a systémy nejsou v dnešní době už jen otázkou firem a domácností. V souvislosti s událostmi ozbrojených útočníků z posledních let na kvalitní zabezpečení musejí dbát také veřejné instituce. Mezi ty obzvlášť zranitelné patří školy.

Ministerstvo vnitra ČR proto připravilo ČSN 73 4400 a manuál k ní, který má pomoci provozovatelům školských zařízení eliminovat rizika spojená s dnešní dobou a snížit tak rizika kriminality a antisociálního chování. Díky normě mají ředitelé škol podrobný návod. Po jeho prostudování by měli oni sami nebo za pomoci auditora umět identifikovat rizika, která objekt školy skrývá a následně zajistit komplexní řešení pro jejich odstranění.

Podrobné informace k výše uvedeným problematikám poskytnou zástupci Ministerstva vnitra ČR a Policie ČR, kteří jsou odbornými partnery na letošním mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 19. až 23. září 2017. Společnosti nabízející technologie inteligentních budov i zabezpečovací systémy se představí v hale 4, stánek B22.

Veškeré novinky a zajímavosti týkající se veletrhu FOR ARCH 2017 a odborné konference včetně podrobného programu najdete na www.forarch.cz.

                  pplk. Zuzana Pidrmanová                                                                                          Tomáš Koníček
                             Policie ČR                                                                                                     Ministerstvo vnitra

vytisknout  e-mailem