Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vláda schválila novelu zákona o volbách do krajských zastupitelstev

Vláda dnes, 26. června 2017, podpořila společný poslanecký návrh ministra vnitra Milana Chovance a předsedy hnutí STAN Petra Gazdíka na změnu zákona o volbách do krajských zastupitelstev. Důvodem novelizace byly nejasnosti spojené s výkladem zákona ohledně neslučitelnosti funkce krajského zastupitele s funkcí na ministerstvu či v jiném ústředním orgánu státní správy. 

Novela předpokládá ze zákona vypustit důvod neslučitelnosti funkce člena zastupitelstva kraje s funkcí v ústředním orgánu státní správy. "Změna pomůže do budoucna vyřešit problémy s výkladem zákona, které se objevily v souvislosti s některými mandáty po krajských volbách. Nechceme zasahovat do tak významného práva, jako je právo být volen," uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

Novela vzešla se společného jednání ministra vnitra a představitelů hnutí STAN včetně Dany Drábové. V případě přijetí této změny zákona bude u uvolněného člena zastupitelstva kraje, který je státním zaměstnancem ve služebním poměru, neslučitelnost funkcí řešit pouze zákon o státní službě. U neuvolněného člena zastupitelstva kraje neslučitelnost s funkcí v ústředních orgánech státní správy nebude již dána.

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem