Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Budapešti jednali ministři vnitra zemí Salcburského fóra a západního Balkánu

Ve dnech 19.–20. června proběhlo v Budapešti tradiční setkání ministrů vnitra zemí Salcburského fóra a zemí západního Balkánu. Za Českou republiku se jednání zúčastnila delegace vedení prvním náměstkem ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti Jiřím Nováčkem. 

Hlavními tématy jednání byla ochrana hranic, nelegální migrace, terorismus a vnitřní bezpečnost. Hlavním pozitivním výsledkem bylo sladění názorů na problematiku migrace a postojů ve vztahu k EU. Česká republika na jednání prezentovala svého kandidáta na výkonného ředitele Europolu, současného zástupce ředitele Europolu a bývalého policejního prezidenta Oldřicha Martinů. Ministři Salcburského fóra se shodli, že budou koordinovat svou pozici a podpoří společného kandidáta.

Salcburské fórum je regionální uskupení ministrů vnitra zemí střední a jihovýchodní Evropy. Hlavními oblastmi spolupráce v jeho rámci jsou migrace a vnitřní bezpečnost. Salcburské fórum také úzce spolupracuje s tzv. přáteli Salcburského fóra, zeměmi západního Balkánu a Moldavskem.

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem