Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo aktivně pomáhá dobrovolným hasičům

Ministerstvo vnitra činí dlouhodobě kroky, jejichž cílem je zlepšovat podmínky fungování dobrovolných hasičů, kteří jsou nezastupitelnou částí bezpečnostního systému České republiky. I v letošním roce proto ministerstvo přispěje formou dotace na jejich činnost. Nejen o tom, ale i o dalších možných formách pomoci informoval dnes, 14. června 2017, ministr vnitra vládu. 

Jsem rád, že se nám podařilo vytvořit dotaci pro dobrovolné hasiče na dopravní automobily, rekonstrukci i výstavbu nových požárních zbrojnic,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Výše této dotace byla v roce 2016 250 mil. Kč, v roce 2017 a v roce 2018 počítá Ministerstvo vnitra s částkou 310 mil. Kč.
 
Pro dobrovolné hasiče jsou důležité také prostředky z Fondu na zábrany škod na cisternové stříkačky, od roku 2015 se pohybují vždy mezi cca 80 až 100 mil. Kč ročně. Kromě této podpory počítá Ministerstvo vnitra pro rok 2017 se 100 mil. Kč na neinvestiční dotace na výdaje jednotek dobrovolných hasičů.
 
Do budoucna ministerstvo plánuje řešit i další formy pomoci. Jedná se například o možnost převodu majetku nebo uvolňování členů sboru dobrovolných hasičů ze zaměstnání.
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem