Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministři vnitra V4 trvají na hledání funkčních řešení migrační krize

V polské Varšavě se dnes, v pondělí 11. června 2017, sešli v rámci polského předsednictví ministři vnitra zemí V4, tedy Polska, Česka, Slovenska a Maďarska. Tématy bylo řešení migrační krize. 

Ministři vnitra V4 se shodli, že pro skutečné řešení migrační krize je třeba důsledně trvat na hledání funkčních řešení. Mezi tato řešení dle ministrů nepatří nefungující systém kvót, který všechny čtyři země shodně odmítly. „Dnešní závěr je jasný: kvóty nic neřeší, jsou nesmyslné a rozdělují státy i veřejnost. Mezi funkční řešení počítáme vysílání policistů do problémových oblastí, pomoc zasaženým zemím mimo Evropu nebo lepší výměnu informací. Dnes jsme se proto dohodli, že v rámci V4 budeme tuto systémovou pomoc společně koordinovat a rozšiřovat,“ uvedl po jednání ministr vnitra Milan Chovanec s tím, že země V4 patří při poskytování smysluplné systémové pomoci mezi nejaktivnější. Např. ČR dlouhodobě aktivně pomáhá přímo v místech konfliktů. Jen do hotspotů už Česko za dva roky vyslalo 63 expertů, pro Frontex pak 200 policistů a 339 policistů vyslalo hlídat hranice v rámci bilaterálních dohod.

Mezi další témata jednání patřily také dopady včera zavedeného bezvízového styku s Ukrajinou. ČR jako jediná ze zemí V4 nemá s Ukrajinou vnější schengenskou hranici, situaci přesto monitorujeme, mj. jsme např. vytvořili dvojjazyčný informační leták.

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR

Odkazy do noveho okna

f_01.jpg

f_01.jpg 

Detailní náhled

f_02.jpg

f_02.jpg 

Detailní náhled

f_03.jpg

f_03.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem