Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Problémy obcím pomůže řešit nová příručka

Vláda dnes, 22. května 2017, schválila Metodickou příručku pro města a obce sousedící s průmyslovými zónami, kterou vytvořilo Ministerstvo vnitra ve spolupráci se zástupci samospráv obcí Královéhradeckého a Plzeňského kraje. Metodiku vláda schválila jako součást materiálu obsahujícího souhrn dalších přijatých opatření, jejichž cílem je zklidnění situace v problémových lokalitách Královéhradeckého a Plzeňského kraje. 

Kritickou situaci v oblasti průmyslových zón se rozhodl ministr vnitra řešit vytvořením meziresortní pracovní skupiny počátkem tohoto roku. Cílem skupiny bylo najít řešení problémů, se kterými se obce potýkají v souvislosti s vyšší koncentrací zaměstnaných cizinců. Jedním z výstupů byla také metodika pro obce. „Jsem rád, že se nám podařilo splnit, co jsme slíbili, tedy vytvořit metodiku, která pomůže obcím řešit jejich problémy s rozvojem průmyslových zón,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Metodika bude sloužit jako návod městům a obcím, které sousedí či v budoucnu budou sousedit s areály průmyslových zón.

Metodika popisuje možnosti samospráv, jak problematickému stavu na území obce předejít nebo jak tento stav napravit. Řeší čtyři oblasti: ochranu veřejného pořádku a bezpečnosti, poskytování ubytování pro pracovníky průmyslových zón, poskytování zdravotní péče a průmyslové zóny z pohledu územního plánování. Obsahuje tak například základní informace o konkrétních preventivních programech Ministerstva vnitra, popisuje možnosti obce zřídit obecní policii a její pravomoci v oblasti silničního provozu a ochrany veřejného pořádku. Dále také popisuje právní rámec kontroly zahraničních pracovníků a ubytoven.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem