Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Náměstek ministra vnitra pro státní službu přijal generální ředitelku Evropského institutu veřejně správy EIPA

Ve dnech 18. a 19. května 2017 se uskutečnilo setkání náměstka ministra vnitra pro státní službu Josefa Postráneckého s generální ředitelkou Evropského institutu veřejné správy (EIPA) Margou Pröhl, která byla doprovázena paní Cristianou Turchetti, vedoucí oddělení pro evropský veřejný management při EIPA. 

Tohoto setkání se kromě dalších zástupců sekce pro státní službu zúčastnili také zástupci Institutu pro veřejnou správu Praha, Úřadu vlády ČR, odboru strategického rozvoje  a koncepce veřejné správy Ministerstva vnitra ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Účastníci jednání první den prodiskutovali český systém vzdělávání státních zaměstnanců, kteří spadají do působnosti zákona o státní službě nebo do působnosti zákoníku práce, a dále byly představeny činnosti zajišťované Institutem pro veřejnou správu Praha, a to zejména v oblasti vzdělávání státních zaměstnanců a úředníků územních samosprávných celků, nebo možnosti mezinárodní spolupráce EIPA s tímto institutem. 
V rámci druhého jednacího dne byla velká pozornost věnována otázce budoucnosti vztahu České republiky a EIPA, včetně například možnosti pořádání vzdělávacích akcí EIPA „šitých na míru“ podle potřeb správních úřadů a územních samosprávných celků přímo v České republice. 

Zároveň byl představen a diskutován systém vzdělávání úředníků územních samosprávných celků a otázky související se způsobem vzdělávání státních zaměstnanců odpovědných za dílčí operační programy Evropského sociálního fondu.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

Zleva: C. Turchetti, M. Pröhl, J. Postránecký a A. Fáberová z MV

Zleva: C. Turchetti, M. Pröhl, J. Postrá... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem