Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra podepsalo dohodu se Správou státních hmotných rezerv

V pátek 5. května podepsal za Ministerstvo vnitra ekonomický náměstek Jiří Zmatlík dohodu se Správou státních hmotných rezerv, kterou zastupoval její předseda Pavel Švagr. Předmětem dohody byl bezplatný pronájem skladových prostor, které budou sloužit pro uskladnění vozů a movitých předmětů zajištěných v trestním řízení. 

Ministerstvo vnitra v minulém roce zahájilo projekt, jehož cílem je prodej těchto předmětů, které jsou výnosem obviněných z trestné činnosti. Ze získaných finančních prostředků je poté možné například odškodnit poškozené nebo peníze vrátit do státního rozpočtu.

Vozů a dalších předmětů zabavených z trestné činnosti Policií ČR je velké množství a cílem ministerstva je postupně tento majetek rozprodat formou veřejných aukcí. Dohoda se Správou státních hmotných rezerv je tedy dalším krokem k naplnění tohoto cíle. „Jsem rád, že můžeme využívat státní majetek, a děkuji tímto Správě státních hmotných rezerv za rychlé a vstřícné jednání. Skladové prostory si často státní správa pronajímá od soukromých majitelů za poměrně vysoké částky, my jsme ale touto cestou jít nechtěli, a snažili jsme se proto najít co nejlepší a nejefektivnější řešení a to se nám podařilo,“ uvedl ekonomický náměstek ministra vnitra Jiří Zmatlík.

My spolupráci s Ministerstvem vnitra vítáme, protože nám pomůže naše sklady lépe využít ve prospěch státu. Je to také jasný signál, že stát umí využít skladové kapacity ve prospěch svých institucí. Zabavené věci z trestné činnosti umístíme do našich dobře střežených skladů a ten proces bude oproti privátnímu sektoru také výrazně levnější, takže pro všechny dobrá zpráva,“ dodal předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr.

Odkazy do noveho okna

f_01 Jiří Zmatlík a Pavel Švagr podepisují dohodu.jpg

f_01 Jiří Zmatlík a Pavel Švagr podepisu... 

Detailní náhled

f_02 Předseda SSHR Pavel Švagr a náměstek ministra vnitra Jiří Zmatlík.jpg

f_02 Předseda SSHR Pavel Švagr a náměste... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem