Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V zahraničí se bude volit podle Středočeského kraje

Čeští občané pobývající v cizině budou ve volbách do Poslanecké sněmovny vybírat mezi kandidáty Středočeského kraje. Losem o tom dnes, 5. května 2017, rozhodla Státní volební komise. Středočeskému kraji tak budou podřazeny všechny zvláštní volební okrsky v zahraničí a tím i výsledky voleb ze zahraničí. 


Losování kraje proběhlo podle zákona, příslušný kraj vylosoval náměstek Ministerstva zahraničí Lukáš Kaucký. Losování musí vždy proběhnout do sedmi dnů od vyhlášení voleb prezidentem republiky ve Sbírce zákonů.

Volit v zahraničí při krátkodobém pobytu lze na voličský průkaz. O ten je možné žádat již nyní písemně či osobně na úřadech podle místa trvalého bydliště. Lhůta pro vydání voličských průkazů končí při osobním podání dva dny před konáním voleb. Písemné žádosti o vydání voličského průkazu musí být doručeny sedm dnů před volbami.

Při dlouhodobějším pobytu v zahraničí je také možné nechat se zapsat do zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem. Lhůta pro doručení nebo osobní předání žádosti o zápis do zvláštního seznamu voličů končí v neděli 10. září 2017.

Podrobnosti k volbám najdete na adrese www.mvcr.cz/volby.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem