Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policie posílí v době Velikonoc bezpečnostní opatření

V době velikonočních svátků posílí policie bezpečnostní opatření. Na tiskovém brífinku o tom informoval ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý. Na opatřeních by se nad rámec běžného výkonu služby mělo podílet více než 500 policistů, budou nasazena některá technická opatření a zábrany. Posílena bude také bezpečnost Pražského hradu. 

„Jedná se o preventivní opatření. Informace, které máme k dispozici, nenaznačují bezprostřední ohrožení pro Českou republiku,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Do ulic se tak po dobu velikonočních svátků vrátí policisté s dlouhými zbraněmi, kteří se zaměří hlavně na místa s vysokou koncentrací lidí, jako jsou velikonoční trhy nebo kostely. Posílená opatření se nebudou týkat pouze Prahy, ale celé České republiky. V případě potřeby je také připravena armáda. „Armáda může vyčlenit asi 600 vojáků, ale nepředpokládám, že tato opatření budou nezbytně nutná,“ dodal ministr vnitra.

Pořadatelé kulturních a společenských akcí mohou také požádat prostřednictvím infolinky policie (800 255 255), která funguje více než půl roku, o metodickou pomoc.

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem