Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Seminář k aplikaci technických norem v oblasti prevence kriminality

Odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality (OBPPK ) Ministerstva vnitra společně s Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví a Asociací technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm, z. s., uspořádaly dne 5. dubna 2017 seminář na téma „Aplikace technických norem v oblasti prevence kriminality“. 

 

Seminář se konal na půdě Ministerstva vnitra a zúčastnilo se ho zhruba 70 odborníků na prevenci kriminality z celé České republiky. Na programu byly prezentace odborníků, kteří se věnují praktickému naplňování norem v bezpečnostních systémech, ale také jejich přípravě a tvorbě. Hovořilo se o bezpečnosti tzv. měkkých cílů, tedy škol, nemocnic a dalších veřejných prostor, řeč byla i o kontrolních bezpečnostních technologiích, zamykacích systémech nebo zabezpečení únikových východů.

„Ochrana tzv. měkkých cílů je jednou z hlavních bezpečnostních priorit resortu MV i celé České republiky. Na semináři jsme posluchače vybavili argumenty v podobě požadavků norem na bezpečnostní prevenci, které mohou ve své práci použít, a tím přiblížit technické normy veřejnosti,“ řekl z OBPPK JUDr. Tomáš Koníček.

Jak již bylo řečeno, zajištění bezpečnosti škol a školských zařízení je jednou z hlavních priorit resortu vnitra. Tomu má pomoci i nová technická norma ČSN 73 4400 Prevence kriminality – řízení bezpečnosti při plánování, realizaci a užívání škol a školských zařízení, která navazuje na evropské normy „Prevence kriminality prostřednictvím navrhování budov, objektů a území“ a byla zpracována s cílem vytvořit základní bezpečnostní standard. Vzhledem k tomu, že obsahuje obecné postupy, standardy a principy, určitě ji uvítají zejména zřizovatelé škol.

Partnery semináře byly společnosti: ASSA ABLOY, Asociace Bezpečná škola, Doverville, Techniserv a PCS, které doplnily program odborného semináře praktickými ukázkami jednotlivých technických řešení.

vytisknout  e-mailem