Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na pomoc krajanům uvolní Ministerstvo vnitra 40 milionů korun

Na návrh Ministerstva vnitra dnes, 29. března 2017, uvolnila vláda ze státního rozpočtu další peníze na pomoc při přesídlování krajanů. Na realizaci programu asistence českým krajanům při jejich přesídlení do České republiky, který na ministerstvu funguje od roku 2015, tak poputuje 40 milionů korun. 

Od zahájení programu v roce 2015 přesídlilo Ministerstvo vnitra celkem 588 krajanů. Většina z nich již našla ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha trvalé bydlení a práci v různých regionech České republiky. Vláda uvolnila na program přesídlení 31 180 000 Kč a zároveň také schválila převedení nevyčerpaných prostředků z minulých let ve výši 8 820 000 Kč. Celkem tedy bude možné v rámci programu využít na pomoc krajanům 40 milionů korun.

Podání žádosti o trvalý pobyt a zároveň žádosti o zařazení do asistenčního programu realizují v gesci Ministerstva zahraničních věcí místně příslušná konzulární oddělení. Smluvním partnerem Ministerstva vnitra, který poskytuje klientům služby prostřednictvím svého migračního střediska, je Arcidiecézní charita Praha. Její pracovníci zajišťují klientům přímou pomoc při jejich přijetí na území ČR, dopravení do ubytovacího zařízení MV a veškeré následné kroky pro jejich úspěšnou integraci. Ubytovací zařízení Ministerstva vnitra, které se využívá pro potřeby programu, je hotel Vltava v Červené nad Vltavou.

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem