Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Bezpečnostní sbory si polepší, vláda schválila klíčový materiál

Na návrh Ministerstva vnitra schválila dnes, 29. března 2017, vláda navýšení platových tarifů pro příslušníky bezpečnostních sborů. Bezpečnostní sbory si tak s platností od 1. července 2017 polepší o 10 %. 

Je to krok správným směrem, který odstraňuje škody napáchané minulými vládami. Je naivní domnívat se, že můžeme realizovat nábor nových příslušníků a zároveň udržet jejich zkušené kolegy bez odpovídajících platů, které jsou výrazně nižší než u jiných zaměstnavatelů,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Navýšení, které je již několikáté v pořadí, podle něj přispěje k vyšší personální stabilitě bezpečnostních sborů a také k zatraktivnění těchto profesí.

Změna se dotkne všech příslušníků bezpečnostních sborů. Konkrétně tedy půjde o příslušníky Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR, Celní správy ČR, Vězeňské služby ČR, Generální inspekce bezpečnostních sborů, Bezpečnostní informační služby a Úřadu pro zahraniční styky a informace.

Vedle novelizace zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, která odstraňuje povinnost odsloužit 150 hodin přesčas zdarma, je navýšení tarifů jedním z dalších kroků ministerstva pro posílení bezpečnostních sborů.

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem