Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Rada hospodářské a sociální dohody podpořila přístup ministerstva k problematice zaměstnávání cizinců

Již po druhé se sešel pracovní tým Rady hospodářské a sociální dohody k zaměstnávání zahraničních pracovníků, jehož vznik iniciovala tripartita počátkem roku 2017. 

Zúčastnění plně podpořili přístup Ministerstva vnitra k zaměstnávání cizinců a shodli se, že jediná správná cesta je nalezení systémového řešení. To s sebou nese i jasné nastavení pravidel pro zaměstnávání cizinců. Není možné, aby ta část cizinců, která páchá přestupky, kazila dobré jméno a možnost dobrého výdělku všem ostatním. 

„Na Ministerstvu vnitra jsme začátkem roku vytvořili pracovní skupinu, v jejímž rámci problematiku zaměstnávání cizinců intenzivně řešíme. Jsem rád, že její práci podpořili i kolegové z tripartity, uvedl první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček. 

Doplnil také, že v průběhu jednání pracovního týmu představil všem zúčastněným reakci Ministerstva vnitra na otevřený dopis nevládních neziskových organizací ministrovi vnitra. V ní ministerstvo jasně odmítá kritiku. „Nechápeme smysl konání autorů dopisu.Cílem rozhodně není snaha diskriminovat cizince v oblasti zaměstnávání, naopak se snažíme přijít s komplexním modelem řešení,“ řekl Jiří Nováček.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem