Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nezávislé posudky: Mandát krajského zastupitele není slučitelný s funkcí vykonávanou v ústředním orgánu státní správy

V listopadu 2016 se uskutečnilo jednání ministra vnitra Milana Chovance s předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem a Danou Drábovou. Výsledkem jednání byla mimo jiné dohoda o vypracování dvou nezávislých právních posudků k problematice slučitelnosti funkcí. 

Účastníci se shodli i na odbornících, kteří budou ve věci zpracování posudků osloveni. Ti ve svých posudcích došli k závěru, že neslučitelnost funkcí je třeba řešit podle ustanovení zákona o volbách do zastupitelstev krajů a nikoliv podle zákona o státní službě. Z posudků tedy vyplývá, že funkce vykonávaná v ústředním orgánu státní správy je neslučitelná s výkonem mandátu člena zastupitelstva kraje.

Zpracování nezávislých posudků bylo výsledkem jednání mezi ministrem vnitra Milanem Chovancem, předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem a předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou, které se uskutečnilo 11. listopadu 2016. Oba posudky, které zpracovali prof. JUDr. Aleš Gerloch, CSc., a JUDr. Ing. Josef Staša, CSc., zaslalo Ministerstvo vnitra dotčeným stranám 15. 12. 2016.

Obecně lze říci, že pokud se kdokoliv rozhodne i se znalostí této věci držet mandát, bude složitě obhajovat, že tak činí v dobré víře,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations


Posudky najdete v přiložených pdf souborech.

vytisknout  e-mailem