Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra představil návrhy řešení problematické situace v okolí průmyslových zón

Ministr vnitra Milan Chovanec dnes, 27. února 2017, představil vládě návrhy opatření pro řešení problémů v lokalitách s vyšším výskytem zaměstnaných cizinců. Kromě legislativních změn tak ministerstvo plánuje připravit metodiku pro obce nebo navrhnout systémové řešení podpory rozvoje průmyslových zón. 

"Naším cílem rozhodně není snaha komplikovat zaměstnávání cizinců. Chceme však ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí nastavit jasná pravidla a zásady zaměstnávání cizinců tak, abychom problémům v průmyslových zónách předcházeli," uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Zpřísnit by se tak podle něj měla hlavně pravidla pro pracovní agentury, rozvoj průmyslových zón by měl do budoucna jít vždy ruku v ruce s odpovídající infrastrukturou.

Ministerstvo vnitra také připravuje metodiku pro dotčené obce s návodem, jak postupovat při řešení konkrétních problematických situací a udělá maximum pro přijetí mezinárodní smlouvy o policejní spolupráci s Polskem. Dále navrhuje zvýšit kontrolní činnost v oblasti zaměstnávání a ubytování cizinců nebo zvýšit počty příslušníků Policie ČR a jejich nástupní platy. K tomu má pomoci i chystaná novelizace zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů.

Opatření jsou výsledkem jednání pracovní skupiny, která vznikla v polovině ledna 2017 a na níž se podílí jak zástupci dalších ministerstev a jiných orgánů státní správy, tak zástupci místní a krajské samosprávy dotčených oblastí.

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem