Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra převzalo prototyp softwarového řešení pro elektronické zpracování archiválií

Dne 21. února 2017 ředitel odboru archivní správy Ministerstva vnitra PhDr. Jiří Úlovec převzal z rukou předsedy Technologické agentury ČR Ing. Petra Očka, Ph. D. výsledek aplikovaného výzkumu, jímž je prototyp softwarového řešení pro elektronické zpracování archiválií (ELZA) a související dokumentace. 

Program ELZA je nástrojem k tvorbě archivního popisu. Popis archiválií umožňuje badatelské veřejnosti orientovat se v archiváliích a objednávat je k nahlížení v badatelnách archivů. Umožňuje však také pracovat s digitálními kopiemi archiválií zpřístupňovanými dálkovým přístupem. Software byl vytvářen na základě nových "Základních pravidel pro zpracování archiválií", které umožnily standardizaci archivního popisu v souladu s mezinárodními normami a tím i výměnu dat mezi paměťovými institucemi doma i v zahraničí.

Program ELZA je jedním z pilířů probíhající technologické inovace českého archivnictví. Je plně srovnatelný s obdobnými systémy v zahraničí, v některých ohledech je dokonce překonává. Vývoj softwaru bude pokračovat navazujícím projektem v závislosti na zkušenostech z implementace a integrace s jinými systémy.

 

odbor archivní správy MV

 

Odkazy do noveho okna

ELZA_-_obr-1.JPG

ELZA_-_obr-1.JPG 

Detailní náhled

ELZA_-_obr-2.JPG

ELZA_-_obr-2.JPG 

Detailní náhled

ELZA_-_obr-3.JPG

ELZA_-_obr-3.JPG 

Detailní náhled

ELZA_-_obr-4.JPG

ELZA_-_obr-4.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem