Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Proběhlo další jednání pracovní skupiny k bezpečnosti v průmyslových zónách

Na Ministerstvu vnitra jednala dne 21. února 2017 již po druhé pracovní skupina, která se zabývá problematikou zaměstnávání cizinců v průmyslových zónách. Zástupci dotčených ministerstev, zaměstnavatelů a odborů, vedení krajů a starostové dotčených obcí zde podrobně probírali jednotlivé návrhy opatření spadajících do tří oblastí – narušování veřejného pořádku, standardy ubytování a fungování pracovních agentur. 

Úkolem pracovní skupiny je nejenom řešit stávající situaci v problematických lokalitách v okolí Kvasin a Plzně, ale také do budoucna najít systémové řešení pro všechny průmyslové zóny,“ uvedl první náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jiří Nováček, který celé jednání vedl. Jedním z výstupů pracovní skupiny bude také vytvoření metodiky určené samosprávám. „Metodika bude jakýsi návod obcím, s kým a jak mají daný problém související s vyšší koncentrací zaměstnanců na území obce řešit,“ dodal Jiří Nováček.

Jako výsledek jednání této pracovní skupiny Ministerstvo vnitra v nejbližším možném termínu předloží vládě materiál, který bude obsahovat konkrétní opatření, jež mají pomoci problémy v Královéhradeckém a Plzeňském kraji řešit.

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem