Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministři vnitra a obrany zemí střední a jihovýchodní Evropy jednali ve Vídni

Dne 8. února se ve Vídni setkali ministři vnitra a ministři obrany zemí střední a jihovýchodní Evropy s cílem diskutovat o aktuální migrační situaci na západobalkánské trase. 

Shodli se, že ačkoliv je nyní i díky spolupráci mezi jednotlivými státy situace stabilizovaná, Evropa musí být připravena na možné zhoršení situace. Zúčastněné státy proto přijaly společné prohlášení, ve kterém se zavazují udělat vše pro to, aby se neopakovala kritická situace z roku 2015 a aby migrace přes západní Balkán dále do EU zůstala zastavena.

Ministerstvo vnitra je pro tento cíl připraveno učinit vše potřebné. Už od vypuknutí migrační krize v roce 2015 Česká republika významně pomáhá partnerům v regionu, mimo jiné i prostřednictvím kontingentů policistů, kteří v hostitelských zemích asistují při ostraze a ochraně státních hranic. V lednu ministr vnitra předložil Bezpečnostní radě státu plán zapojení České republiky na Balkáně, který navrhuje postup České republiky pro všechny pravděpodobné varianty migrační situace v regionu, včetně kritického zhoršení stavu. Samotný plán není veřejný. Ministerstvo vnitra a Ministerstvo obrany se budou s plným zřetelem k tomuto plánu podílet na společném zapojení v regionu se všemi zúčastněnými partnery.  

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR

Foto: BMI/Gerd Pachauer

Odkazy do noveho okna

f_01.jpg

f_01.jpg 

Detailní náhled

f_02.jpg

f_02.jpg 

Detailní náhled

f_03.jpg

f_03.jpg 

Detailní náhled

f_04.jpg

f_04.jpg 

Detailní náhled

f_05 rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka a 1. náměstek českého ministra vnitra Jiří Nováček.jpg

f_05 rakouský ministr vnitra Wolfgang So... 

Detailní náhled

f_06.jpg

f_06.jpg 

Detailní náhled

f_07.jpg

f_07.jpg 

Detailní náhled

f_08.jpg

f_08.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem