Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Transparentní nabídka nepotřebných nemovitostí na jednom místě

Všechny státní podniky mají od 1. 1. 2017 zákonnou povinnost zveřejňovat své nepotřebné nemovitosti na Portálu veřejné správy. Ministerstvo vnitra jako správce Portálu ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu připravilo funkční řešení pro jednoduché zveřejňování těchto nabídek. 

Povinnost přináší všem státním podnikům novela zákona č. 77/1997 Sb., o státním podniku, která vstupuje v účinnost k 1. 1. 2017. Základ řešení tvoří stávající funkcionalita Portálu pro zveřejňování otevřených dat, která byla doplněna o novu šablonu nabídky nepotřebných nemovitostí. Vytvoření tohoto efektivního a transparentního řešení si nevyžádalo žádné další náklady ze státního rozpočtu.

Účelem nového rejstříku je informovat zejména organizační složky státu a jiné státní organizace o možnosti převzít nepotřebnou nemovitou věc do svého hospodaření. Neprojeví-li žádná taková instituce ve lhůtě do 1 měsíce zájem o převzetí nemovité věci, naloží s ní státní podnik podle dalších ustanovení zákona o státním podniku.

Seznam nabídek nepotřebných nemovitostí naleznete na Portálu veřejné správy v sekci Otevřená data na adrese: http://portal.gov.cz/portal/obcan/rejstriky/data/115217898/.

Servisní formulář, pomocí kterého lze snadno připravit novou nabídku ke zveřejnění, je zde: https://portal.gov.cz/portal/ovm/publikujici/6bnaawp/agendy/20583.html.

vytisknout  e-mailem