Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přívětivý úřad obcí II. typu 2016

Dne 6. prosince 2016 hostila břevnovská usedlost Spiritka slavnostní předávání ocenění Přívětivý úřad v kategorii obcí s pověřeným obecním úřadem (obce II. typu). Z rukou JUDr. PhDr. Petra Mlsny, Ph.D., náměstka ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, práva, archivnictví a správních agend, pověřeného řízením sekce veřejné správy, a zástupců krajských úřadů převzalo ceny celkem 16 oceněných úřadů. 

 

Přívětivý úřad - obce II. typu - razítkoProsincová soutěž navazuje na červnové první předávání ocenění Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností (obce III. typu), ve které byl celkovým vítězem Magistrát města Liberce. Stejně jako v kategorii obcí III. typu i nyní soutěži předcházelo dotazníkové šetření, které zjišťovalo aktuální stav přívětivosti úřadů. Dotazník byl sestaven na základě 35 kritérií (podrobně jsou uvedena v publikaci Přívětivý úřad obcí s pověřeným obecním úřadem - příklady dobré praxe, která je ke stažení níže) seskupených do několika obecnějších kategorií (přístupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu, komunikace úřadu, využívání řízení kvality a dobrovolně nabízené služby).

Ze 183 obcí s pověřeným obecním úřadem (nepočítaje obce III. typu, které jsou formálně rovněž obcemi II. typu, ale které mají v rámci soutěže vlastní kategorii) se letošního prvního ročníku zúčastnilo 116 obcí a měst. Po důkladném posouzení byl oceněn vždy nejlepší úřad v rámci kraje a následně také tři nejlepší úřady v celorepublikovém měřítku. Ocenění opět obdrželi samolepku stvrzující přívětivost úřadu a tři nejlepší úřady získaly také trofeje.

Vítězové

Kraj Vítěz
Jihočeský Nová Bystřice
Jihomoravský Velké Opatovice
Karlovarský Horní Slavkov
Královéhradecký Svoboda nad Úpou
Liberecký Hrádek nad Nisou
Moravskoslezský Studénka
Olomoucký Hlubočky
Pardubický Letohrad
Plzeňský Zbiroh
Středočeský Nové Strašecí
Ústecký Štětí
Vysočina Třešť
Zlínský Bojkovice
Celkoví vítězové
1. místo Studénka
2. místo Štětí
3. místo Nové Strašecí

Přívětivý úřad - obce II. typu - brožuraPublikace dobré praxe

Soutěž opět doprovázelo vydání publikace příkladů dobré praxe, která nyní zmapovala a popsala 14 příkladů dobré praxe přívětivosti úřadů obcí s pověřeným obecním úřadem. Publikace byla v prosinci vydána rovněž v tištěné podobě a jejím cílem je nabídnout inspiraci dalším obecním a městským úřadům České republiky.

Ke stažení:

Publikace Přívětivý úřad obcí s POÚ - příklady dobré praxe 2016 (pdf, 1,4 MB)

 

 

Odbor strategického rozvoje a koordinace veřejné správy, 6. prosince 2016

 

vytisknout  e-mailem