Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra pomůže dalším státům

Na návrh Ministerstva vnitra vláda dnes, 5. prosince 2016, schválila uvolnění dalších peněz na pomoc jiným státům s řešením migrační krize nebo na pomoc v souvislosti s válečnými konflikty. Ministerstvo tak v rámci svých programů uvolní 41,5 milionu korun. 

Peněžní dar ve výši pěti milionů korun půjde na podporu aktivit Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky v oblasti iráckého Mosulu a okolí. Dalšími pěti miliony korun ČR podpoří rozšíření ubytovacích kapacit pro děti bez doprovodu z řad vnitřně vysídlených osob a uprchlíků v guvernorátu Duhok na sever od Mosulu.

Prostřednictvím peněžních darů se snažíme poskytnout okamžitou humanitární podporu lidem žijícím v zasažené oblasti a zabránit masovému pohybu osob mimo region a případné masové migrační vlně do Evropy,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

Dalších dvacet milionů korun poskytne Česká republika Srbsku na posílení systému řízení ochrany hranic. Peníze srbská strana využije na nákup vybavení pro pohraniční policii. V rámci realizace programu MEDEVAC Česká republika ve spolupráci s mezinárodními nevládními organizacemi uvolní 11,5 milionu korun na podporu zdravotnických zařízení v Iráku, Libanonu a na Ukrajině a na distribuci základních hygienických potřeb v Iráku.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem