Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na humanitární pomoc v syrském Aleppu dá vláda 5 milionů korun

Na návrh Ministerstva vnitra vláda dnes, 12. října 2016, schválila okamžité uvolnění finančních prostředků pro mezinárodní organizace působící v oblasti Aleppa. Vláda tak reagovala na stále se zhoršující humanitární situaci v Sýrii. 

Na pomoc v oblasti Aleppa vyčlenila vláda peníze již v únoru tohoto roku. Jednalo se o částku 15 milionů korun, která byla určena turecké vládě. Vzhledem ke kritické humanitární situaci se však vláda rozhodla část těchto peněz přesunout tak, aby je mohly okamžitě využít humanitární organizace. Mezinárodní organizace tím získají jednorázovou finanční pomoc ve výši 5 milionů korun.
 
Česká republika dlouhodobě pomáhá v místech zasažených válečnými konflikty. Například na humanitární pomoc vnitřně vysídleným osobám a uprchlíkům v Sýrii poskytla 12,5 milionu korun, na rozvoj infrastruktury uprchlického tábora Azraq na severu Jordánska pak 40 milionů korun. Právě tato pomoc přispívá ke stabilizaci situace v daném regionu, což se v důsledku promítne i do snížení motivace místního obyvatelstva k migraci do Evropy. 
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem