Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při vyhlášení Sportovce Ministerstva vnitra roku 2016 představilo Centrum sportu MV novou značku OLYMP

Centrum sportu Ministerstva vnitra představilo svou novou tvář. Pod značkou OLYMP naváže na bohatou sportovní historii. Nová kreativa byla prezentována v rámci vyhlášení Sportovce Ministerstva vnitra roku 2016. 

Podobně jako v minulém roce, i letos se nejúspěšnější reprezentantkou Ministerstva vnitra stala Martina Sáblíková. Druhou příčku obsadila biatlonistka Gabriela Koukalová a o třetí příčku se poprvé v historii dělí dvě dámy – Veronika Vítková a Adéla Bruns. Juniorem roku byl vyhlášen Ondřej Teplý a do Síně slávy přibylo jméno Martin Doktor.
logo Olymp.jpg
Název Olymp se objevil již v minulosti, když v 90. létech namísto Rudé hvězdy vzniklo občanské sdružení Policejní sportovní klub Olymp Praha a pro přípravu sportovců k reprezentaci České republiky Resortní sportovní centrum Odboru sportu Ministerstva vnitra. V roce 2009 na základě nové transformace ukončil činnost odbor sportu a novou nástupnickou organizací se stalo Centrum sportu MV jako samostatná organizační složka státu. „O návrat Olympu jsme usilovali téměř rok a půl,“ říká Jiří Beran. „Je to jasné, srozumitelné, a my vlastně všem našim sportovcům na cestě na vrchol, tedy pomyslný Olymp, pomáháme,“ dodává.

„Změnou bychom rádi navázali na období v historii resortu, kdy jsme pod značkou Rudá hvězda byli jednoznačně rozeznatelným a v povědomí veřejnosti známým subjektem,“ uvádí důvod změny značky ředitel OLYMPu Jiří Beran. Sportovní klub Rudá hvězda vznikl s cílem šířit masovou tělovýchovu mezi členy bezpečnostních sborů a pomoct těm nejlepším k reprezentaci Československa v zahraničí již v 50. letech minulého století. Sportovními oddíly prošli v průběhu let ti nejlepší sportovci celorepublikové historie, včetně mnoha olympijských medailistů, jakými byli např. Miloslava Hübnerová Rezková, Josef Panáček, Miloslav Bednařík, Petr Hrdlička, Petr Kment, Jan Matouš, Ivan Masařík či Martin Doktor. Dnes OLYMP reprezentují rychlobruslařka Martina Sáblíková, biatlonisté Gabriela Koukalová, Ondřej Moravec i ostatní členové týmu, nebo úspěšná sjezdařka Šárka Strachová.

Změna názvu se líbí i náměstkovi ministra vnitra Jiřímu Zmatlíkovi, pod nějž sportovní centrum spadá.  „Jen ti nejlepší z nejlepších i ve vynikajících podmínkách opravdu vrcholu dosáhnou. Věříme, že nová značka přinese našim sportovcům štěstí i řadu úspěchů.
A všem dnes oceněným, včetně týmů, děkujeme za příkladnou reprezentaci a přejeme minimálně stejné výsledky i v průběhu dalšího roku,“ uzavírá Jiří Zmatlík.

Prvním sportovcem, který vystoupal na pomyslný Olymp, se stala rychlobruslařka Martina Sáblíková, následovaná vítězkou Světového poháru v biatlonu Gabrielou Koukalovou. Na třetí příčce poprvé v historii stanuly díky nerozhodnému hlasování komise sportovkyně rovnou dvě – biatlonistka Veronika Vítková a střelkyně Adéla Bruns. Juniorem roku 2016 byl vyhlášen jachtař Ondřej Teplý. Do síně slávy uvedl OLYMP zasloužilého sportovce, který je dodnes se sportem neodmyslitelně spjat ve funkcionářské roli, Martina Doktora.

Úplné výsledky soutěže najdete zde.

Představení Olympu ze záznamu České televize.
 
Záznam ze slavnostního vyhlášení Sportovce Ministerstva vnitra roku 2016 sledujte v neděli 9. 10. 2016 v 10:40 na ČT Sport, případně v repríze 10. 10. 2016 ve 2:15.

 

vytisknout  e-mailem