Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Otevřená data - příležitosti, překážky a výzvy pro úřady a firmy

Dne 20. 9. 2016 proběhl v Gobelínovém sále Hrzánského paláce odborný seminář na téma "Otevřená data - příležitosti, překážky a výzvy pro úřady a firmy", který byl uspořádán ve spolupráci s odborem hlavního architekta eGovernmentu MV a národním koordinátorem digitální agendy ČR. 

Odborného semináře se zúčastnili zástupci veřejné správy i hosté z řad politiků a představitelů byznysu. Na semináři zazněly přednášky představující otevřená data v ČR i v zahraničí spolu s popisem příkladů a využití otevřených dat praxi. V druhé části byly představeny standardy publikace a katalogizace otevřených dat včetně nového tématu tzv. propojených dat.

"Otevřená data mají v moderní a transparentní veřejné správě nezastupitelnou úlohu a vnímám je jako nedílnou součást fungujícího e-Governmentu. Dokumentuje to i fakt, že se otevřená data stala jednou z priorit zmocněnce pro digitální agendu ČR pana Tomáše Prouzy a je zakotvená v Akčním plánu pro rozvoj digitálního trhu," uvedl hlavní architekt eGovernmentu Petr Kuchař, který ve svém úvodním vystoupení představil oblast otevřených dat jako jedno z důležitých témat eGovernmentu, které má prostřednictvím nezávislých aplikací třetích stran velký potenciál do budoucna.

Dalšími přednášejícími byli národní koordinátor otevřených dat Michal Kubáň, advokát otevřených dat z Fondu Otakara Motejla Michal Tošovský, expert v oblasti propojených dat Jakub Klímek z MFF UK a expert v oblasti otevřených dat Dušan Chlapek z FIS VŠE. Seminář byl zakončen panelovou diskusí.

 

Odkazy do noveho okna

Opendata (obr.)

20. 9. 2016, Otevřená data - příležitost... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem