Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra vybudovalo pracovní prostory pro handicapované

Zajistit plnohodnotné pracovní prostředí pro handicapované pracovníky Ministerstva vnitra, to bylo hlavním úkolem při budování prostor v objektu SVA Pankrác. Dnes je slavnostně otevřeli náměstek ministra vnitra pro ekonomiku Jiří Zmatlík a předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása. 

Budovu, která doposud nebyla pro handicapované zcela přizpůsobena, bylo potřeba během několika měsíců zásadně upravit. Předmětem úprav byly projektové a inženýrské práce, bourací práce a demontáže, stavební úpravy vstupů a zázemí, elektroinstalace, truhlářské a zámečnické práce a úpravy systému chlazení a vytápění. Nově vybudovaný prostor zajistí pracovní prostředí pro osm handicapovaných osob v jedné kancelářské místnosti. Další dvě místnosti budou sloužit i jako jednací místnosti pro veřejnost. Také zde byla vybudována kuchyňka a jídelna, které odpovídají parametrům pro handicapované. K překonání výškového rozdílu v koridoru vybraných prostor v objektu byla vystavěna rampa pro bezpečný sjezd a nájezd. Parkoviště u objektu SVA Pankrác bylo doplněno o další dvě parkovací stání pro handicapované v těsné blízkosti vstupu do objektu. Veškeré tyto úpravy byly vybudovány s celkovým nákladem 2,5 milionu korun.

Na mě ty prostory působí velmi příjemně. Celý vstup do budovy je bezbariérový, pracoviště není odloučeno, takže dle mého názoru se jedná o vhodné místo pro osoby se zdravotním postižením. Podobné prostory jsem na jiných resortech neviděl,“ řekl Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR.

V budování dalších prostor pro handicapované pracovníky chce MV pokračovat. „Získané zkušenosti z realizace zpřístupnění objektu SVA Pankrác dále využijeme v připravované investiční akci, která má za cíl vybudování kancelářských prostor a zpřístupnění objektu Centrotex pro handicapované. Budoucí pracoviště pro handicapované včetně veškerého potřebného zázemí se v objektu Centrotex připravuje pro 17 osob. V této době probíhá příprava projektové dokumentace s odhadem nákladů na celou realizaci ve výši 8,5 milionu korun. Předpokládaný termín vlastní realizace je v první polovině roku 2017,“ uvedl náměstek ministra vnitra pro ekonomiku Jiří Zmatlík.

vytisknout  e-mailem