Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra na konferenci o eGovernmentu v Mikulově

Zástupci Ministerstva vnitra zahájili v Mikulově konferenci pod názvem e-government 20:10. Náměstek ministra vnitra pro informační a komunikační technologie Jaroslav Strouhal ve svém úvodním projevu vyzdvihl především práci ministerstva na nových zákonech souvisejících se zaváděním elektronické identifikace, včetně zákona o službách vytvářejících důvěru.  

Náměstek Strouhal také řekl: „Jsem rád, že máme v naší práci pro příští léta spolehlivé partnery, ať už v rámci veřejné správy, nebo v soukromém sektoru. Tímto narážím i na zahájení výborné spolupráce s ICT UNIÍ a jejím novým prezidentem Zdeňkem Zajíčkem.“

Roman Vrba, ředitel odboru eGovernmentu, popsal například spuštění Registru smluv a novinky v systému datových schránek. Poznamenal, že Ministerstvo vnitra vyšlo vstříc požadavkům na úpravy od resortů spravedlnosti a financí, a připomněl také, že pro občany je nově možné díky datovkám získat zdarma a z vlastního počítače výpis bodového hodnocení řidiče a výpis z rejstříku trestů.

Miroslav Tůma vyzdvihl úkoly, které čekají ministerstvo na poli kyberbezpečnosti. Popsal, jak dohledové centrum eGovernmentu zajišťuje na centrální úrovni bezpečnostní dohledy pro důležité systémy v rámci Ministerstva vnitra. Podle slov ředitele Tůmy se podařilo také udělat několik významných kroků v oblasti centrálních nákupů. Například rámcovou smlouvu zajištěnou Ministerstvem vnitra na produkty Microsoft využilo 115 úřadů, celková dosažená sleva je zatím cca 700 milionů korun.

 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

Náměstek pro informační a komunikační technologie Jaroslav Strouhal

Náměstek pro informační a komunikační te... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem