Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyjádření ministra vnitra

Na základě pravidelné výroční zprávy BIS dnes média zveřejnila informaci, že ČR hrozí teroristické útoky islamistů. Média přitom vycházela z věty BIS, že „i na území ČR existuje potenciální hrozba teroristického útoku islámských džihádistů“. 

Chci občany ČR znovu ujistit, že policie v rámci zajištění bezpečnosti s tajnými službami doma i v zahraničí úzce spolupracuje a stále platí, že v tuto chvíli nemají bezpečnostní složky žádnou informaci o konkrétní hrozbě teroristického útoku na našem území. V ČR stále platí bezpečnostní stupeň jedna, tedy stupeň zvýšené bdělosti i zvýšená bezpečnostní opatření PČR na vybraných místech. Tato opatření zcela odpovídají aktuální situaci. Pokud bychom získali jakékoliv podezření o možné hrozbě, reagovala by policie okamžitě dle nastavených pravidel.

Pokud jde o sedm osob, které v ČR krátkodobě pobývaly a podle BIS se chtěly přidat k tzv. Islámskému státu, zdůrazňuji, že nešlo o občany ČR a pravidelná zpráva BIS pouze popisuje, že se tyto osoby krátce nacházely na našem území. I v tomto případě však platí, že neexistovala žádná konkrétní informace o hrozbě pro naše občany.


Milan Chovanec
ministr vnitra

vytisknout  e-mailem