Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česká republika poskytne 40 milionů korun na rozvoj infrastruktury uprchlického tábora Azraq na severu Jordánska

Vláda České republiky dnes na návrh Ministerstva vnitra schválila udělení dalšího peněžního daru do zahraničí v souvislosti s uprchlickou krizí. Jedná se o čtyřicetimilionovou finanční podporu projektu Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky na stavbu a renovaci obydlí v uprchlickém táboře Azraq na severu Jordánska. V rámci projektu bude vybudováno 456 nových ubytovacích jednotek, odhadem 3 544 jednotek projde opravami a do jedné z osad tábora bude vystavena přístupová cesta, která do této chvíle chyběla. 

Peněžní dar bude udělen prostřednictvím Programu Ministerstva vnitra na asistenci uprchlíkům v regionech původu a prevenci velkých migračních pohybů, který je hlavním implementačním nástrojem Koncepce Ministerstva vnitra pro asistenci uprchlíkům a státům pod silnými migračními tlaky, jež poskytování podpory České republiky do zahraničí v souvislosti s uprchlickou/migrační krizí zastřešuje.

Udělení peněžního daru navazuje na aktivity na Blízkém východě z roku 2015, kdy bylo v rámci Programu MV podpořeno UNHCR při elektrifikaci uprchlického tábora Zatárí v Jordánsku a při rozšíření uprchlického tábora Ashti v iráckém Kurdistánu.

Odkazy do noveho okna

Azraq.JPG

Azraq.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem