Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra se důrazně ohrazuje proti článku Lidových novin

Ministerstvo vnitra se důrazně ohrazuje proti lživým informacím, které ve svém článku zveřejnily Lidové noviny. Ze strany Lidových novin se jedná o již několikátou dezinformaci týkající se resortu. 

Informace, se kterými redaktor pracuje, jsou nesprávné, a mohou tak evokovat domněnku o nehospodárném vynakládání rozpočtových prostředků státu a neefektivním využívání pronajatého majetku od soukromého subjektu ze strany Policie ČR.

Článek se týká objektu Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy v ul. Sdružení 1664, Praha 4. Uváděná částka „více než 40 milionů Kč za rok“ je nájemné zaplacené Krajským ředitelstvím policie hl. m. Prahy pouze v roce 2014, přičemž se skládá z jednorázového doplacení nájemného ve výši 35 031 250 Kč vlastníkovi předmětné nemovitosti za její předchozí užívání, tj. za období od 1. 3. 2012 – 15. 8. 2014.

Důvodem je skutečnost, že Česká republika, zastupovaná Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, prohrála soud o určení vlastnictví uvedeného objektu, aniž by úřad, vzhledem k pochybení jeho zaměstnance, využil všech dostupných opravných prostředků. Zbytek do celkově uvedené částky ve výši 6 550 403 Kč je pak již běžný nájem za období  8/2014 – 1/2015. Skutečné dohodnuté roční nájemné je 14 250 000 Kč.

Rovněž pak údaje o počtu osob dislokovaných v objektu vycházejí z prvotních údajů zaváděných do CRAB v roce 2014. Skutečný počet pracovníků policie v tomto objektu je však 290. Na jednoho zaměstnance pak činí nájemné 49 138 Kč, tedy zdaleka ne 600 tisíc Kč, jak uvádí zmíněný článek.

Vzhledem k tomu, že informace jsou jak v samotném systému (nájemné připadající na jedno čtvrtletí – 3 562 500 Kč, počet zaměstnanců 290), tak například v článku http://hlidacipes.org/pribeh-domu-s-nejdrazsim-najmem-pro-statni-instituci-urednik-se-zapomnel-odvolat/ veřejně dostupné a známé, mohly si je Lidové noviny bez problému ověřit.

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem