Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Start NCOZ a koordinace ochrany měkkých cílů

Dnes se uskutečnila tisková konference ke koordinaci systémové ochrany měkkých cílů a k zahájení činnosti Národní centrály proti organizovanému zločinu. Ochrana měkkých cílů a hranic je důležitým aspektem boje s terorismem.  

V souvislosti s množícími se teroristickými útoky v Evropě Ministerstvo vnitra urychlilo koordinaci systémové ochrany měkkých cílů, tedy míst s vysokou koncentrací osob (např. obchodní centra, kulturní a sportovní akce, kostely). Tato místa mají jedno společné: nejsou trvale chráněná a jsou snadno dostupná. „Policie splnila můj úkol a zřídila metodickou skupinu, která bude majitelům a provozovatelům měkkých cílů poskytovat nepřetržitou podporu. Chceme být metodikem, určitým supervizorem a chceme pořadatelům jasně vzkázat, že jsme tady pro ně,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.   

Cílem systémové podpory budou také představitelé samospráv. „Na nonstop lince budou moci organizátoři akce nahlásit a vyžádat si podporu. Linka začne fungovat od zítřejší osmé hodiny ranní a bude v provozu 24 hodin denně,“ řekl první náměstek policejního prezidenta plk. Martin Vondrášek. Bezplatná telefonní linka má číslo 800 255 255. Budou ji nad rámec svého běžného výkonu služby obsluhovat vybraní policisté operačního střediska operačního odboru Policejního prezidia ČR.

Ochrana měkkých cílů je součástí dlouhodobého boje proti terorismu. Ten je společně s  kyberkriminalitou, daňovou kriminalitou a zajišťováním výnosů z trestné činnosti hlavním tématem nově vzniklé Národní centrály proti organizovanému zločinu, která zahájila svoji činnost 1. 8. 2016 po vypořádání všech připomínek státních zástupců. Do budoucna se počítá s průběžným vývojem centrály, který musí korespondovat s vývojem organizovaného zločinu. A v plánu je například také vznik finanční policie.

Ministr vnitra zároveň ubezpečil veřejnost, že Policie ČR zvýšila výkon na hranicích s Německem, se Slovenskem a s Rakouskem. Službu na nich nyní vykonává cca 190 policistů.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations 

Odkazy do noveho okna

f_02.JPG

plk. Michal Mazánek, ředitel Národní cen... 

Detailní náhled

f_07.JPG

f_07.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_01.JPG

ministr vnitra Milan Chovanec 

Detailní náhled

f_05.JPG

brig. gen. Zdeněk Laube, náměstek police... 

Detailní náhled

f_03.JPG

plk. Michal Majer, ředitel služby cizine... 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem