Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policie spouští centrálu proti organizovanému zločinu

Dnes, v pondělí 1. srpna 2016, oficiálně startuje Národní centrála proti organizovanému zločinu. Policejní prezidium tak zahajuje první krok připravené policejní reorganizace. Veškeré připomínky státních zástupců byly vypořádány, na společném jednání mezi zástupci Nejvyššího státního zastupitelství, Policejního prezidia a Ministerstva vnitra došlo k dohodě na zapracování i posledních, dosud sporných připomínek. 

Nová centrála umožní policii efektivněji vyšetřovat aktuální podoby organizovaného zločinu. „Mezi hlavní priority Národní centrály proti organizovanému zločinu bude mimo jiné patřit terorismus a kyberkriminalita. Tyto dva typy zločinů jsou bohužel na vzestupu a je potřeba s nimi efektivně bojovat,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Nové vedení centrály, její priority i konkrétní opatření včetně systémové ochrany měkkých cílů představí ministr vnitra a zástupci policejního prezidia na tiskové konferenci 4. srpna 2016.  

Další naplánované kroky reorganizace policie budou probíhat za konzultace odborníků nejen uvnitř policie, ale i za účasti  zástupců Nejvyššího státního zastupitelství. Jejich technické  a organizační otázky budou tak řešeny průběžně.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem