Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

ČR vyšle do Makedonie a Maďarska celkem 90 policistů k ochraně hranic před migrační vlnou

Ministr vnitra dnes vládu informoval o žádosti Makedonie a Maďarska o vyslání dalších českých policistů, kteří by v těchto zemích pomáhali s ochranou hranic před nelegální migrační vlnou. Česká republika se žádostem rozhodla vyhovět. 

S ohledem na přání obou partnerů prodlouží současný kontingent 40 policistů svou pomoc v Makedonii až do 11. září. Do Maďarska by pak během září mělo vyjet 50 příslušníků Policie ČR. „Makedonie prokazuje ostrahou balkánské cesty Evropě výraznou službu, poskytnutí policejní podpory ČR proto beru jako automatickou pomoc partnerovi. Totéž platí i o Maďarsku. Mezinárodní spolupráce a pomoc pro nás má hluboký význam,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec s tím, že v případě Makedonie půjde už o čtvrté, v případě Maďarska o druhé vyslání policistů. Kromě těchto států ČR obdobnou pomoc v regionu vloni i letos poskytla také Slovinsku.

Hlavní náplní mise v Makedonii je dohled nad územím na hlavní balkánské migrační trase do EU, především u hranice mezi Makedonií a Řeckem. Čeští policisté poskytují makedonské policii pomoc také v uprchlickém táboře u města Gavgelija. V případě Maďarska jde o úzkou spolupráci v rámci zemí V4, společné maďarsko-české policejní hlídky pomáhaly s ostrahou schengenské hranice v Maďarsku už v roce 2015.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem