Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Volební zákon do obecních zastupitelstev bude řešit nová pracovní skupina

Vedení Ministerstva vnitra ve čtvrtek 21. 7. 2016 jednalo s předsednictvem Svazu měst a obcí ČR. Výstupem z jednání bylo mimo jiné vytvoření pracovní skupiny, která se má zabývat případnou úpravou volebního zákona do obecních zastupitelstev. Členy pracovní skupiny budou jak zástupci ministerstva, tak zástupci Svazu měst a obcí. 

Chceme se zástupci obcí hledat společný konsenzus, tak aby nepropadaly voličské hlasy a aby ve vedení obce skutečně zasedli ti, kteří mají nejsilnější mandát od voličů,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

Změna volebního zákona by podle samospráv měla vést k tomu, aby voliči měli jasnější představu, komu dávají hlas. Větší vliv na získání mandátu by tak měly mít preferenční hlasy jednotlivých kandidátů.

Dalšími tématy jednání byla:

  • Financování samospráv - peníze na veřejné opatrovnictví, zvýšení příspěvku na výkon státní správy, dotační programy pro dobrovolné hasiče
  • Povolování konání akcí po 22:00 hodině
  • Počty policistů v obcích a prevence kriminality
  • Přestupky
  • Pošta Partner
  • Zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím
  • Změna Ústavy

„Pro rok 2018 bychom chtěli přehodnotit směřování podpory, aby finance pro dobrovolné hasiče mohly jít nejen na nákup techniky jako je to letos,“ řekl předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta Kyjova František Lukl. „Hasiči mají totiž nejen ochrannou a bezpečností funkci, často jsou také hybatelem veřejného života.“

Jednání na Ministerstvu vnitra se za resort zúčastnili ministr vnitra Milan Chovanec, první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček, náměstkyně ministra pro řízení sekce veřejné správy Jana Vildumetzová, generální ředitel České pošty Martin Elkán, první náměstek policejního prezidenta plk. Martin Vondrášek, náměstek Generálního ředitele HZS ČR Slavomír Bell a ředitel odboru legislativy a koordinace předpisu MV Vít Šťastný. Svaz měst a obcí ČR zastupoval jeho předseda starosta Kyjova František Lukl, místopředseda pro evropské záležitosti a primátor Karlových Varů Petr Kulhánek, místopředseda a starosta Velkého Oseku Pavel Drahovzal, výkonný ředitel Dan Jiránek a ředitel legislativně právní sekce Zdeněk Mandík.

Odkazy do noveho okna

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem