Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Milan Chovanec: Vyhrožování šibenicí nesmí být legální. Podám proto žalobu ke správnímu soudu

Ve středu 25. května 2016 jsem dostal odpověď Magistrátu hlavního města Prahy na svůj podnět proti nečinnosti městské části Praha 1 ohledně nošení šibenic na demonstrace. Magistrát mě informoval, že podnět neshledal důvodným a že rozhodnutí Prahy 1 o tom, že nosit šibenice na demonstrace a vyhrožovat jimi občanům tak, jako se to stalo v červenci loňského roku v Praze, je legální vyjádření svobody projevu, a není tedy trestné.  

S tímto argumentem se zejména v době, kdy se extremisté radikalizují a neštítí se používat násilí, nemohu ztotožnit. Na základě názoru a doporučení legislativních odborníků Ministerstva vnitra proto podám správní žalobu proti rozhodnutí orgánů hlavního města Prahy.

Nosit na demonstrace šibenice a veřejně jimi vyhrožovat jakémukoliv občanovi této země, to dle mě i dle názoru odborníků Ministerstva vnitra dalece přesahuje meze svobody projevu. Šibenice do právního státu nepatří a jejich využívání k vyhrožování občanům by mělo být posuzováno minimálně jako přestupek.

S odůvodněním Magistrátu se podrobně seznamujeme, nemůžu nicméně přijmout, že Praha 1 při hodnocení události vycházela pouze z výpovědí podezřelé osoby. Správní orgány se podle mě nepokusily dostatečně zjistit skutečný skutkový stav a prokázat naplnění znaků skutkové podstaty některého z možných přestupků.


Milan Chovanec
ministr vnitra

 

vytisknout  e-mailem