Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česká republika není pro nelegální migranty tranzitní zemí

Dnes se v médiích objevila informace, že nová trasa pro pašeráky uprchlíků vede přes Česko. Tato informace není pravdivá a důrazně se proti ní ohrazujeme. Není žádný důvod k tomu, aby podobnými dezinformacemi kdokoliv bezdůvodně zneklidňoval veřejnost. 

„Ihned jsem požádal policii o prověření těchto informací. Odpověď od policie je jasná. Tyto informace nejsou v žádném případě pravdivé. Nechápu, proč se v německém tisku objevují takové dezinformace, které se dle mého názoru blíží šíření poplašné zprávy,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

Během předchozích dvou měsíců Spolková republika Německo zachytila na svém území čtyři auta převážející nelegální migranty, česká policie pak zachytila dvě auta, která mířila k německým hranicím. Za poslední dva měsíce se tak jednalo o záchyt šesti automobilů.

Od Německa nemáme žádný oficiální požadavek, abychom zvýšili činnost na česko-německých hranicích. V případě, že by nastala situace, kterou popisují německá média, je česká policie připravena okamžitě přijmout adekvátní opatření jako například v případě česko-rakouské hranice. Zde krajská ředitelství policie provádějí zvýšenou kontrolní činnost na hraničních úsecích a probíhají zde standardní opatření přijatá v létě loňského roku. Od německé strany jsme nezaznamenali ani zvýšené návraty na základě readmise či Dublinského nařízení. Záchyty běženců jsou stále v zásadě minimální a nic nenasvědčuje tomu, že by trasa pašeráků vedla přes Českou republiku.


Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem